عملکرد ویتامین B6 در بدن

ویتامین B6 به گروه ویتامین های محلول در آب تعلق دارد. ویتامین های محلول در آب نمی توانند در بدن ذخیره شوند و بدن آنها را از طریق ادرار دفع می کند، بر همین اساس دریافت منظم آنها از رژیم غذایی اهمیت دارد.

گوشت و ماهی از منابع خوب برای ویتامین B6 هستند. افزون بر این، مواد غذایی نشاسته ای، مانند سیب زمینی و برخی میوه ها نیز حاوی این ماده مغذی هستند. این ویتامین که به نام پیریدوکسین نیز شناخته می شود به صورت مکمل نیز در دسترس است.

کمبود ویتامین B6 با برخی مشکلات سلامت مانند کم خونی، راش های پوستی خارش‌دار، پوسته پوسته شدن لب ها، ترک خوردگی اطراف دهان، و تورم زبان پیوند خورده است. افزون بر این، کمبود این ماده مغذی ممکن است با افسردگی، سردرگمی، و نقص در عملکرد سیستم ایمنی مرتبط باشد.

عملکردهای ویتامین B6 در بدن

مصرف ویتامین B6 در دوزهای توصیه شده موجب آثار مثبتی در بدن می شود که از جمله مهم‌ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویتامین های B می توانند با کاهش سطوح هموسیستئین خطر بیماری قلبی را کاهش دهند. هموسیستئین یک اسید آمینه در خون است که اگر به مقدار کافی مورد استفاده بدن قرار نگیرد و مقدار آن در خون بالا باشد  از راه های مختلف به عروق آسیب می رساند. در صورت دریافت این ویتامین به میزان کافی از رژیم غذایی دیگر نیازی به مصرف مکمل نخواهد بود و تاثیری نیز در کاهش خطر بیماری قلبی ندارد.

از سوی دیگر، افراد مبتلا به کمبود ویتامین B6 ممکن است با افزایش خطر برخی انواع سرطان مرتبط با دستگاه گوارش، از جمله سرطان کولورکتال مواجه باشند. مطالعه ای که در نشریه World Journal of Gastroenterology منتشر شد ارتباط بین کمبود ویتامین B6 و این سرطان را نشان داد.

همچنین، مشخص شده است حافظه افرادی که دارای سطوح سالم از ویتامین B6 در خون خود هستند از عملکرد بهتری برخوردار است. با این وجود، مصرف مکمل این ویتامین توسط افراد مبتلا به زوال عقل بهبود در عملکرد شناختی را نشان نداده است.

افزون بر این، برخی مطالعات احتمال تاثیر ویتامین B6 بر سندرم پیش از قاعدگی را نشان داده اند. مصرف مکمل این ویتامین ممکن است به کاهش علائم این سندرم مانند نوسانات خلقی، تحریک پذیری و کمبود تمرکز کمک کند.

مصرف مکمل ویتامین B6 زیر نظر پزشک برای کاهش حالت تهوع و استفراغ در اوایل بارداری نیز توصیه شده است.

مصرف بیش از حد ویتامین B6

به طور کلی، احتمال وقوع اوردوز یا بیش‌مصرفی ویتامین B6 که می تواند به مسمومیت منجر شود، بسیار کم است. از آنجایی که این یک ویتامین محلول در آب است و از طریق ادرار دفع می شود، رسیدن به چنان تراکم بالایی در بدن که به مسمویت منجر شود، در صورت عدم مصرف مکمل های غذایی دشوار است. با این وجود، مصرف بی رویه مکمل ها می تواند به این شرایط منجر شود.

این یک مشکل سلامت جدی است که می تواند به سیستم عصبی آسیب رسانده و کنترل حرکات بدن را دشوار سازد. همچنین، این شرایط ممکن است موجب واکنش های پوستی، حساسیت بیش از حد به نور خورشید، حالت تهوع، و سوزش سردل منجر شود. از این رو، مصرف مکمل زیر نظر یک متخصص پزشکی توصیه شده است.

تداخلات دارویی

مکمل های حاوی ویتامین B6 ممکن است با برخی داروها تداخل ایجاد کنند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برخی آنتی بیوتیک ها مانند سیکلوسرین که برای درمان سل استفاده می شود. این تداخل می تواند تشنج را تشدید کرده و به سلول های عصبی آسیب برساند.

داروهایی که برای درمان صرع استفاده می شوند می توانند سطوح این ویتامین را کاهش دهند.

مصرف تئوفیلین که برای درمان آسم استفاده می شود ممکن است سطوح ویتامین B6 را کاهش داده و موجب تشنج شود.

نیاز بدن به ویتامین B6

جدا از توصیه های ارائه شده توسط سازمان بهداشت جهانی برای مصرف ویتامین B6 در شرایط عادی، در برخی موارد ممکن است به مصرف میزان بیشتر از این ماده مغذی نیاز باشد. به عنوان مثال، افرادی که رژیم های غذایی با محتوای پروتئین زیاد را مصرف می کنند ممکن است به مصرف میزان بیشتری از ویتامین B6 نیاز داشته باشند زیرا این ماده مغذی در تجزیه پروتئین نقش دارد. افزون بر این، زمانی که فرد با سطوح کنترل نشده گلوکز مواجه است ممکن است به مصرف ویتامین B6 بیشتر نیاز باشد. در نهایت، نظارت بر میزان مصرف این ماده مغذی در زمان ابتلا به کم خونی اهمیت دارد.

 

ویتامین B6 عملکردهای مختلفی در بدن دارد. در شرایط عادی، شما معمولا می توانید به میزان کافی این ویتامین را از رژیم غذایی خود دریافت کنید. با این وجود، ممکن است مواردی وجود داشته باشند که فرد به مصرف مکمل ها برای تامین این ویتامین به میزان کافی نیاز داشته باشد تا از بروز کمبود یا ابتلا به بیماری پیشگیری شود.

البته نباید در مصرف مکمل ها زیاده‌روی کرد زیرا ممکن است با بروز برخی عوارض جانبی همراه باشد. همانند هر مکمل دیگری، پیش از مصرف مکمل های حاوی ویتامین B6 باید با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید. در صورت مواجهه با عوارض جانبی، مانند حالت تهوع، مصرف مکمل را بلافاصله متوقف کنید.

عملکرد ویتامین B6 در بدن

 

چرا سلولیت تشکیل می‌شود

 چرا سلولیت تشکیل می‌شود؟

سلولیت چربی طبیعی و کاملا نرمال زیر پوست است که به علت اینکه روی بافت همبند فشرده می‌شود، به صورت برآمده و فرورفته جلوه می‌کند و باعث می‌شود پوستِ روی آن ناهموار به نظر برسد. افراد چاق و لاغر همگی سلولیت دارند و خانم‌ها بیشتر از مرد‌ها سلولیت دارند. عوامل دیگری که می‌توانند سلولیت ایجاد کنند شامل موارد زیر می‌شوند:

تغذیه نادرست رژیم‌های لاغری نادرست کُندی سوخت و ساز عدم تحرک بدنی تغییرات هورمونی دهیدراته شدن بدن چربی زیاد بدن ضخامت و رنگ پوست

 

 

سلولیت در پوست‌های تیره‌تر کمتر خودنمایی می‌کند؛ بنابراین اگر شما پوستی روشن داشته باشید شاید بتوانید با برنزه کردن تا حدودی از جلوه‌ی این سلولیت‌ها کم کنید. راه‌های دیگری هم برای خلاص شدن از سلولیت‌های سرسخت وجود دارد که بعضی از آن‌ها بهتر از بقیه جواب می‌دهند.

دستگاه لاغری کرایولیپولیسیس برای درمان سلولیت

در این شیوه‌ی غیرتهاجمی لاغری، سلول‌های چربی فریز شده و نابود می‌شوند. وقتی سلول‌های چربی نابود شدند، بدن شما به طور طبیعی آن‌ها را دفع می‌کند. این درمان معمولا برای فُرم دادن بدن استفاده می‌شود، اما از بین بردن چربی‌ها نیز می‌تواند وضعیت سلولیت‌های‌تان را بهتر کند. کرایولیپولیسیس به سه جلسه یا ۳ تا ۴ ماه درمان نیاز دارد تا نتیجه حاصل شود.

درمان با لیزر که به آن رادیوفرکانسی نیز گفته می‌شود درمان موثری برای سلولیت است. درمان سلولیت با لیزر معمولا ترکیبی از ماساژ، لیپوساکشن و یا لایت تراپی است. در این شیوه، چربی‌ها به صورت مایع درمی‌آیند، بافت همبند برش می‌خورد تا چین و چروک‌ها رفع شوند، تولید کلاژن افزایش می‌یابد و پوست سفت می‌شود، جریان خون افزایش می‌یابد و احتباس آب در بافت‌ها کمتر می‌شود. انتظار می‌رود در لیزردرمانی سلولیت، نتایج دست کم تا ۶ ماه باقی بمانند. اثرگذاری این نوع درمان به فاکتور‌هایی مثل تغذیه، عوامل ارثی، عملکرد متابولیسمی و توازن هورمونی نیز بستگی دارد.

ماساژ اندرمولوژی برای درمان سلولیت

بیشتر روش‌های درمان سلولیت بر پایه‌ی این ایده هستند که با افزایش جریان خون و کاهش تجمع مایعات، سلولیت درمان شود و در نتیجه نواحی باسن و ران، ظاهر زیباتری پیدا کند. ماساژ نیز یکی از تکنیک‌هایی است که جریان خون را در ناحیه‌ی مورد نظر افزایش می‌دهد.

اندرمولوژی یا لیپوماساژ نوعی خاص از ماساژ مکانیکی است. اندرمولوژی نوعی ماساژ عمقی بافت است که توسط یک ماشین که دارای دو رول همراه با مکش ملایم است انجام می‌شود و در سطح بافت باعث کشش چربی و حرکت ماساژوار رول‌ها روی آن می‌شود و به طور‌عمقی بافت را تحت تاثیر قرارمی‌دهد. اندرمولوژی اولین درمان سلولیت است که توسط FDA پذیرفته شده و باعث کاهش حجم سلولیت می‌شود.

افرادی‌که این عمل را انجام می‌دهند اندرمولوژیست نام دارند و فقط یک شخص دوره دیده قادر به انجام آن است. در‌طی زمانی‌که چنین بافتی همراه با مکش دستگاه تحت تاثیر حرکت رول‌ها قرارمی‌گیرد، بافت همبند تحت کشش قرار‌گرفته و باعث کاهش حجم سلولیت می‌شود. این درمان نه تنها بافت سلولیت را کاهش می‌دهد بلکه باعث کاهش سایز بدن نیز می‌گردد. از‌طرفی موجب بهبود خون رسانی به بافت، کاهش اسپاسم عضلات و بهبود عملکرد آن‌ها نیز می‌شود. هدف اصلی اندرمولوژی کاهش سلولیت و بهبود آن است. به طوری‌که دیگر نمای پوست پرتقالی ناشی از سلولیت در سطح بدن دیده نشود. در تکنیک اندرمولوژی پوست نه تن‌ها لیفت می‌شود بلکه رول‌ها باعث کاهش سلولیت می‌شوند.

امروزه دو‌نوع اندرمولوژی در دنیا مطرح است. لیپوماساژ و لیفت‌ماساژ؛ در لیپو‌ماساژ چربی هدف اصلی است و توسط رول‌ها ماساژ داده شده و در‌نتیجه کاهش بافت‌چربی رخ می‌دهد. در تکنیک لیفت ماساژ، پوست نمای صاف‌تر و جوان تری پیدا می‌کند.

رفع سلولیت با عضله سازی و چربی سوزی

 

افراد با هر فرم بدنی و سایزی می‌توانند سلولیت داشته باشند، اما اگر شما اضافه وزن دارید، موثرترین روش درمان سلولیت این است که وزن اضافی‌تان را از بین ببرید و بدن‌تان را قوی کنید. کمتر بخورید و بیشتر ورزش هوازی و قدرتی انجام دهید. تمرین با وزنه دست کم دو بار در هفته بسیار عالی است. روی پاها، باسن و کمرتان تمرکز کنید. عضلات قوی و تفکیک شده‌ای که زیر لایه‌ای از چربی پنهان شده‌اند، خودشان را نشان می‌دهند و پوستی یکدست‌تر با ظاهری زیباتر خواهید داشت.

درمان سلولیت با سابسیژن

این شیوه‌ی کمتر تهاجمی نیز می‌تواند سلولیت را تا حدودی درمان کند. نتایج درمان سلولیت با سابسیژن می‌توانند تا دو سال باقی بمانند. سابسیژن روشی برای آزاد کردن بافت‌های همبند سفت یا بافت‌های فیبروتیک است. بافت همبند اسکار‌ها را به بافت‌های زیرین متصل می‌کند. در این روش ناحیه‌ی تزریق بی‌حس شده و سوزن مخصوصی از طریق سوراخ کردن سطح پوست وارد آن می‌شود. با استفاده از لبه تیز این سوزن، رشته‌های فیبروتیک پاره می‌شوند. سپس پوست برای ترمیم زخم‌های ایجاد شده، شروع به تولید کلاژن می‌کند. به این ترتیب با افزایش تولید کلاژن و آزادسازی رشته‌های فیبروتیک، ظاهر اسکار‌ها بهبود می‌یابد.

سابسیژن چه کاربرد‌های دیگری دارد؟

اسکار‌های وسیع فرورفته (در اثر آکنه، آبله مرغان، تروما یا جراحی) اسکار ناشی از پیوند پوست چین و چروک‌های پوستی سلولیت (فرورفتگی پوست در اثر تجمع چربی)

درمان سلولیت با محصولات موضعی

انواع کرم‌های موجود در بازار ادعا می‌کنند که می‌توانند سلولیت را کاهش بدهند. خیلی از این محصولات رفع سلولیت، عناصری دارند که به تجزیه و متابولیسم چربی کمک می‌کنند، مثلا کافئین، آمینوفیلین و تئوفیلین. سایر محصولات رفع سلولیت نیز حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و عصاره‌های گیاهی هستند. به طور کلی این محصولات به تنهایی اثرات کمی دارند، اما همراه با سایر روش‌های درمان سلولیت می‌توانند موثر و مفید باشند.

برخی شواهد نشان می‌دهند کرم رتینول می‌تواند به درمان سلولیت کمک کند، اما نتایج ممکن است خیلی خوب نباشند. مصرف کرم رتینول ۰٫۳ درصد دو بار در روز و به مدت ۶ ماه می‌تواند پوست‌تان را ضخیم‌تر کرده و از ظاهر پوست پرتقالی آن کم کند.

درمان‌های سلولیت که باید با احتیاط انجام شوند یا کلا از آن‌ها اجتناب کنید

برخی از پزشکان مواد شیمیایی خاصی به لایه‌ی چربی زیر پوست تزریق می‌کنند تا متابولیسم آن را افزایش داده و سلولیت‌های کمتر به چشم بیایند. این پروسه معمولا مزوتراپی نامیده می‌شود. مواد شیمیایی به کار رفته در این شیوه از رفع سلولیت شامل فسفاتیدیل کولین، آمینوفیلین، هورمون‌ها، عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌شوند. شواهد اندکی مبنی بر موثر بودن این مواد وجود دارد. بیشتر پزشکان این روش رفع سلولیت را توصیه نمی‌کنند، زیرا خطر عفونت، التهاب، بثورات پوست و تورم پوست وجود دارد.

لیپوساکشن نیز روشی از برداشتن چربی است که معمولا در ناحیه‌ی ران‌ها، باسن و شکم به کار می‌رود، اما در واقع می‌تواند باعث شود گودی به جا مانده از حذف چربی‌ها، از قبل هم بدتر به نظر برسد.

درمان سلولیت با کربوکسی تراپی

 

کربن دی اکسید تراپی که آن را معمولا با نام کربوکسی تراپی می‌شناسند، به بکارگیری CO2 برای اهداف درمانی گفته می‌شود. این تکنیک در سال ۱۹۳۲ در فرانسه ابداع شد. در ابتدا، این تکنیک طی یک عمل جراحی زیرپوستی و با به کارگیری حمام‌های حاوی آب داغ کربنه شده انجام می‌گرفت و یا از کربن دی اکسید اشباع شده با آب، به صورت مستقیم استفاده می‌شد.

این تکنیک برای درمان زخم‌ها و بیماری‌های شریانی به کار گرفته می‌شد. نتایج به دست آمده از درمان‌ها، باعث تشویق محققین برای مطالعات بیشتر شد به طوری که امروزه شاهد گسترش کاربرد‌های درمانی این روش هستیم. با پیدایش تکنولوژی‌های جدید، کاربرد این روش دیگر فقط سطحی نبوده و نفوذ مستقیم CO2 به زیر پوست را نیز در برمی‌گیرد. مطالعات متعددی به بررسی تأثیر درمان با کربوکسی تراپی روی تجمع چربی‌ها (adiposities) پرداختند. این مطالعات کاهش قابل توجه چربی در نواحی محیطی شکم، ران و زانو را گزارش کردند.

درمان سلولیت با اولتراسوند

تکنیکی به نام لیپوساکشن اولتراسونیک یک روش غیرتهاجمی است که چربی‌ها را هدف گرفته و نابود می‌کند. شواهدی وجود ندارد که نشان بدهد اولتراسوند به تنهایی بتواند سلولیت را درمان کند. اما این شیوه درمان سلولیت همراه با سایر روش‌ها می‌تواند از خودنمایی سلولیت‌ها بکاهد.

یک متخصص پوست می‌تواند کمک‌تان کند تصمیم بگیرید چه نوع درمان سلولیت برای‌تان مناسب است؟

قبل از اینکه هر گونه جراحی زیبایی انجام دهید همیشه بهتر است با پزشک‌تان که می‌تواند بهترین نوع درمان را به شما توصیه کند مشورت کنید. نتیجه‌ای که از روش انجام شده می‌گیرید بستگی به مهارت و تجربه‌ی کسی دارد که این درمان را برای‌تان اجرا می‌کند نیز دارد. متخصص پوست در شناخت پوست تبحر دارد و می‌داند زیر پوست شما دقیقا چه چیزی قرار دارد، بنابراین به توصیه‌ی پزشک‌تان گوش دهید و هر سوالی دارید از او بپرسید.

چرا سلولیت تشکیل می‌شود

 

آشنایی با گیاه سورنجان

 سورنجان یا گل حسرتی، گیاهی از علفیان تیره سوسنی است که در چمنزار  و مراتع با خاک مرطوب رشد می کند. سورنجان دارای پیاز بزرگ و پر گوشت و محفظه ای با پوشش نازک است که از گل مراقبت می کند. سورنجان به دلیل تشابه به گیاه زعفران در برخی مناطق نام زعفران علفزار را به خود گرفته است. پیاز گیاه سورنجان در عمق ۲۵ تا ۳۰ سانتی متری خاک فرو می رود و در پاییز شروع به گل دهی می کند. گونه ای از این گیاه بسیار سمی بوده و مصرف آن منجر به مرگ فرد مصرف کننده می شود. حتی اگر نوع سمی این گیاه را به عنوان پماد مصرف کنید، پوست شما را خراش و وارد خون می شود.از دیگر خواص سورنجان کلشی سین آن است که در رفع بیماری های قلبی استفاه می شود.

در طب سنتی با ترکیب گل و پیاز گیاه سورنجان  داروی ضد نقرس تهیه می می کنند که به معالجه بیماران مبتلا به این بیماری می پردازد.در طب جدید و قدیم هرچند از این گیاه به عنوان ماده ای  اثر بخش یاد کرده اند اما باید در مصرف آن به دلیل ترکیبات سمی احتیاط کرد.

نگاهی به فواید و خواص سورنجان

 

همان طور که گفته شد سورنجان دارای خواص بسیار است که در ادامه به ذکر آن پرداخته ایم.

ترکیبات این گیاه بهترین دارو برای درمان بیماران مبتلا به نقرس است. بوییدن گل سورنجان باعث باز شدن مویرگ های بسته مغز می شود، همچنین با باز کردن مجرای بینی به تسکین سر درد می پردازد. از بهترین خواص سورنجان معالجه سیاتیک برای افراد مبتلا به این بیماری می باشد. ترکیب این گیاه با زعفران و تخم مرغ به کاهش درد استخوان و ورم ها منجر می شود. درمان ورم مفاصل و رفع روماتیسم نقش موثری را ایفا می کند. مصرف این گیاه در دمان یرقان و ورم طحال بسیار مفید می باشد. خوردن ۲ گرم غده سفید سورنجان همراه با زنجبیل، پونه، زیره و شیر تازه به تقویت قوای جنسی منجر می شود. در درمان زخم های کهنه بسیار مفید می باشد.  خوردن ۲ گرم از کوبیده این گیاه به عنوان بادشکن و نیرو بخش قوی در بدن عمل می کند. کلشی سین موجود در این گیاه باعث تقسیم های سلولی می شود. مکانیسمی که در تقسیم سلولی و مرحله میتوز قرار دارد به عنوان ماده ضد سرطان شناخته شده است. محل رویش گیاه سورنجان

گیاه سورنجان در اروپای مرکزی، ایرلند شمالی، انگلستان، شمال آلمان، جنوب لهستان، اوکراین، بلغارستان، ترکیه، شمال اسپانیا، آسیای مرکزی، آلبانی قادر به رشد و پرورش می باشد. رویش این گیاه در ایران در دامنه های البرز، بعضی نواحی جنگلی حاشیه دریای خزر و همچنین در استان های خراسان شمالی، جنوبی و رضوی وجود دارد.

 

عوارضی که مصرف سورنجان به دنبال دارد این گیاه بسیار سمی است که مسمومیت را در بدن با نشانه های درد معده، اسهال، تهوع، استفراغ و در موارد نادر با خونریزی معده و روده نشان می دهد. مصرف طولانی مدت این گیاه باعث بروز بیماری های کبد و کلیه، ریزش مو، التهاب اعصاب محیطی، میوپاتی و آسیب به مغز استخوان می شود. مصرف این گیاه در دوران بارداری ممنوع است و در صورت مصرف ممکن است اختلال و ناهنجاری های جنینی به همراه داشته باشد. مصرف این گیاه برای پدران قبل از عمل لقاح به هیچ وجه توصیه نمی شود. مقداری که مصرف آن باعث مرگ می شود در بزرگسالان ۵ گرم و در کودکان ۱ تا ۱/۵ گرم می باشد. در هنگام بروز مسمومیت شدید به این گیاه بعد از ۳ تا ۶ ساعت فرد دارای  نشانه  هایی نظیر سوزش دهان، سختی بلع و تشنگی می باشد و بعد از گذشت ۱۲ تا ۱۴ ساعت نشانه های تهوع، درد شدید معده، استفراغ، اسهال، اسپاسم مثانه، افت فشار خون، ادرار همراه با خون، اسپاسم، فلج و در فرد پدیدار می شود که در نهایت به خفگی و مرگ منجر می شود. برای درمان مسمومیت هایی که از این گیاه اتفاق می افتد باید بعد از شستشوی معده به مصرف غذاهای مسهل، لوله گذاری و در نهایت اکسیژن رسانی اقدام کرد. روش مصرف

سورنجان را می توان به شکل ادویه، تنتور، دمنوش و پماد موضعی برای رفع بیماری های مربوطه مصرف کرد.

 

 

اثر گل، پیاز و دانه سورنجان بر بدن

سورنجان با اثر ضدمیتوزی از راه جنبش کروموزوم ها به خصوص لنفوسیت های فاگوست اثر خود را بر بدن می گذارد. این پدیده با اثر گذاری گل ها بر بدن فرایندهای التهابی و آثار آن را کاهش و از بین می برد.

آشنایی با گیاه سورنجان

 

مواد غذایی موثر در خستگی مفرط

استرس، افسردگی، مشکلات تیروئید، کم خونی و آلرژی های غذایی همگی می توانند موجب خستگی مداوم شوند. بسیاری از زنان، مبتلا به خستگی مفرطِ پیش از قاعدگی یا خستگی مفرطِ ناشی از یائسگی می باشند.

در حالی که به نظر آشکار است، اما دلیل خستگی مفرط بسیاری از ما فقدان خواب کافی است. دکتر پیتر هاوری می گوید: «در حالی که تعداد اندکی از افراد می توانند چهار یا پنج ساعت در شب بخوابند، اما اکثر مردم به شش یا نُه ساعت خواب در شب نیاز دارند.» آزمایش واقعی برای کافی بودن خواب در شب، احساس و عملکرد شما در طی روز است.

چنانچه خستگی مفرط شما برای شش ماه یا بیشتر ادامه یابد و به قدری شدید باشد که نتوانید به طور طبیعی کار کنید، ممکن است به نشانگان خستگی مزمن مبتلا شده باشید.

 

نشانگان خستگی مزمن، یک بیماری جدی است که موجب علائم شبیه آنفلوآنزا، درد مداوم عضلات و مشکلات حافظه یا تمرکز می شود. نشانگان خستگی مزمن اغلب افراد ۲۵ تا پنجاه ساله را مبتلا می کند و نسبتاً نادر است.

متخصصان تخمین می زنند که از همه افرادی که خستگی آنها در حدی است که موجب مراجعه به پزشک می شود، فقط یک نفر از هر سی نفر به نشانگان خستگی مزمن مبتلاست.

عوامل غذایی موثر در خستگی مفرط

 

وقتی پای خستگیِ مفرط در میان است، آنچه نباید بخورید به همان اندازه آنچه باید بخورید، اهمیت دارد.

مصرف الکل را کاهش دهید.

دکتر سوزان لارک، می گوید: «الکل سرکوبگر دستگاه عصبی مرکزی است، که در صورت احساس خستگی مزمن، اصلاً به آن نیازی ندارید.»

به مصرف کافئین تکیه نکنید.

 

به گفته دکتر لارک، مصرف یک فنجان قهوه غلیظ وقتی می خواهید چشمانتان را باز نگه دارید می تواند کارساز باشد، اما اگر از صبح تا شب تکیه‌گاه اصلی خود را بر روی قهوه، چای یا نوشابه قرار دهید، بیش از آنکه به نفع خود کار کرده باشید به ضررتان کار کرده اید.

کافئین ممکن است یک انرژی گذرا ایجاد کند، امّا در ظرف چند ساعت اگر خسته تر از قبل نباشید حداقل به همان اندازه خسته خواهید بود.

در مورد کافئین، دکتر لارک یک چای گیاهی فاقد کافئین و حاوی ریشه زنجبیل را توصیه می کند. او می گوید: «این چای مزه خوبی دارد و کمی محرک است، اما اثر معکوس ندارد.» شما می توانید چای گیاهی زنجبیلی را از عطاری محله خود تهیه کنید.

مصرف قند را کاهش دهید.

 

قندهای ساده، نظیر قندهای موجود در شیرینی ها، آب نبات و دِسرهای شیرین، موجب افزایش سریع قند خون می شوند که می تواند احساس افزایش انرژی گذرایی را به وجود آورد. اما به گفته دکتر لارک، پس از این افزایش شدید اولیه، قند خون به سرعت سقوط می کند که می تواند منجر به یک بحران انرژی شود.

مصرف چربی را کاهش دهید.

دکتر لارک می گوید: «غذاهای چرب، از جمله اکثر گوشت ها، به سختی هضم می شوند. خوردن دو تا سه وعده گوشت در روز، همانند این است که ۲۱ بار در هفته شام کریسمس بخورید.

در این صورت تمام انرژی خود را صرف هضم این غذاهای سنگین خواهید کرد.» او رژیم غذایی ای کم چربی و غنی از غلات کامل، حبوبات و میوه و سبزی های تازه را توصیه می کند، که مشابه رژیم غذایی توصیه شده برای پیشگیری از بیماری های قلبی و برخی از انواع سرطان است.

سرانجام، تعدادی ویتامین و مواد معدنی وجود دارند که در خستگی زدایی از شما نقشی ایفا می کنند.

آهن: مظنون اصلی در خستگی مفرط

به گفته دکتر لارک، یکی از شایع ترین علل خستگی مفرط کم خونی فقر آهن است. او تخمین می زند بیست درصد از زنانی که دچار قاعدگی هستند کم خون می باشند، زیرا هر ماه مقداری خون از دست می دهند.

وی می افزاید: «زنان دچار قاعدگی های شدید در معرض بیشترین خطر قرار دارند.» کم خونی در نوجوانان، زنان باردار و زنان نزدیک به یائسگی نیز شایع است.

به اعتقاد دکتر لارک، اگر فکر می کنید دچار کم خونی هستید، اولین قدم مشورت با پزشکتان است، این تنها راه اطمینان یافتن از وجود کم خونی است.

اما حتی اگر کم خون نباشید، به اعتقاد دکتر لارک کمبود خفیف آهن نیز می تواند بر روی میزان انرژی شما تأثیر بگذارد، که در این صورت از مصرف اضافی آهن در رژیم غذایی سود خواهید بُرد. متخصصانی که برای مقابله با خستگی مفرط ، آهن را توصیه می کنند، معمولاً مقادیر بین دوازده تا پانزده میلی گرم در روز را مناسب می دانند.

بهترین منبع آهن فرآورده های حیوانی هستند، بنابراین به سراغ مصرف گوشت بدون چربی و صدف پخته شده بروید. برخی از سبزی ها مانند اسفناج و حبوباتی نظیر لوبیا سفید و لوبیا سبز نیز سرشار از آهنند، اما نوع آهن موجود در آنها به خوبیِ آهن موجود در منابع حیوانی قابل جذب نیست.

به گفته دکتر لارک، اگر شما گیاهخوار هستید، نوشیدن مقداری آب پرتقال یا مصرف یک مکمل ویتامین C که حاوی حداقل ۷۵ میلی گرم از این ویتامین باشد همراه با مصرف سبزی های غنی از آهن، به جذب مقدار بیشتری از آهن موجود در این سبزی ها کمک خواهد کرد. به خیلی از نان های موجود در بازار نیز آهن اضافه شده است.

پتاسیم و منیزیوم: ترکیبی قوی

به گفته دکتر لارک، دو ماده معدنی دیگر که ممکن است برای افراد مبتلا به خستگی دائمی مفید باشد، پتاسیم و منیزیوم هستند. دکتر لارک می گوید: «در بررسی هایی که پتاسیم و منیزیوم با هم به بیماران تجویز شدند، میزان انرژی بیماران نود درصد بهبود یافت.»

وی مصرف صد تا دویست میلی گرم از هر کدام از این مواد معدنی را به مدت شش ماه توصیه می کند تا تأثیر آن را در کاهش خستگی مفرط ارزیابی کند. به گفته وی، برای هر فرد سالمی این مقدار بی خطر است، هر چند بیماران مبتلا به مشکلات قلبی یا کلیوی یا دیابت نباید بدون مشورت با پزشک این مواد معدنی را مصرف کنند.

افزایش سرعت بهبود با مصرف ویتامین C

در حالی که نیاز به انجام تحقیقات بیشتری وجود دارد، برخی از بررسی های قدیمی نشان می دهند که مصرف کم ویتامین C نیز می تواند در بورز خستگی مفرط سهمی داشته باشد.

یک بررسی بر روی ۴۱۱ دندانپزشک و همسران آنها در سال ۱۹۷۶ نشان داد افرادی که مصرف ویتامین C  آنها کم بود، دو برابر افرادی که ویتامین C بیشتری مصرف می کردند به علائم خستگی مفرط مبتلا می شدند.

بررسی های انجام شده بر روی پسرهای نوجوان نشان داد حتی افراد مبتلا به کمبودهای خفیف ویتامین C نیز پس از مصرف مکمل های این ویتامین به مدت سه ماه، انرژی بیشتری داشتند.

دکتر لارک حدود چهار هزار میلی گرم ویتامین C در روز را برای درمان افراد مبتلا به خستگی مفرط مزمن توصیه می کند. وی اخطار می کند که این دوز بالا می تواند نزد برخی افراد موجب اسهال موقتی شود. او می گوید: «اگر این اتّفاق افتاد فقط کافی است دوز را تا حدی که اسهال قطع شود، پایین بیاورید.»

مواد غذایی موثر در خستگی مفرط

 

۱۰ میوه ای که باید در تابستان بخورید

 متخصصین و کارشناسان تغذیه، مصرف میوه را یکی از ضرورت های اساسی برای تامین سلامت بدن و مقابله با بیماری ها عنوان می کنند. اما، در روزهای گرم سال، خوردن بعضی میوه ها به شدت توصیه می شود. به نقل از مهر، هوای گرم روزهای تابستان، علاوه بر کاهش آب بدن، می‌تواند تهدیدی برای سلامت فرد باشد در صورتی که بدن افراد، نیازهای غذایی روزهای گرم را تأمین نکند. در این بین، خوردن بعضی از میوه‌ها، می‌تواند تأمین کننده سلامت فرد در روزهای گرم سال باشد.

فصل تابستان، فصل گرماست، بنابراین به دلیل تعریق بیشتر، نیاز بدن به آب، املاح و ویتامین‌ها بیشتر می‌شود و میوه‌ها از بهترین منابع تأمین کننده این مواد مغذی هستند زیرا علاوه بر تأمین نیازهای بدن موجب شادابی و طراوت پوست و پیشگیری از بیماری‌ها می‌شوند.

 

 

گلابی

مطالعات نشان داده خوردن یک گلابی رسیده، ۲۰ درصد از نیاز روزانه به فیبر را تأمین و به کاهش چربی خون (کلسترول) کمک می‌کند. در ضمن، دریافت این مقدار فیبر در تنظیم قند خون نیز مؤثر است به همین دلیل توصیه می‌شود افراد دیابتی در برنامه غذایی شأن این میوه را بگنجانند. همچنین، بررسی‌ها نشان داده اند در گلابی ماده معدنی ای به نام «برن» وجود دارد که در بهبود عملکرد مغز و انتقال پیام‌های عصبی در این ارگان دخالت دارد.

انگور

انگور از منابع پتاسیم محسوب می‌شود بنابراین خوردن آن باعث کاهش فشارخون خواهد شد. از سوی دیگر، از آنجا که کمبود پتاسیم اختلال‌های حواس و افسردگی را در سنین بالا و سالمندی به وجود می‌آورد، به خصوص در افرادی که میوه و سبزی‌های کمی مصرف می‌کنند، عادت به خوردن انگور می‌تواند کمک کننده باشد. به علاوه، انگور از منابع ترکیب‌هایی با خواص آنتی اکسیدانی است که دریافت آنها از بروز سرطان‌هایی که بر اثر آلودگی هوا و خوردن فرآورده‌های گوشتی ممکن است به وجود بیاید، پیشگیری می‌کند.

آلو

خوردن ۱۰۰ گرم آلو ۲۰ درصد از نیاز روزانه خانم‌ها به آهن را برطرف می‌کند. به همین دلیل به گیاهخواران توصیه می‌شود این میوه را در برنامه غذایی روزانه شأن بگنجانند تا احتمال ابتلاء به کم خونی فقر آهن در آنها کاهش پیدا کند. این میوه از منابع مناسب پتاسیم نیز محسوب می‌شود به همین دلیل به بیماران فشارخونی پیشنهاد می‌شود آلو را در سبد میوه خود داشته باشند و روزانه ۲ تا ۳ عدد از این میوه را میل کنند. در ضمن، آلو از میوه‌هایی است که شدت یبوست را کاهش می‌دهد و کسانی که مکرر دچار این مشکل گوارشی می‌شوند، بهتر است بیشتر آلو بخورند.

هلو

خوردن یک هلوی متوسط، ۸ درصد از نیاز روزانه به فیبر را تأمین می‌کند و دریافت آن بهبود دهنده یبوست است. این مقدار فیبر، سطح کلسترول خون را پایین می‌آورد و احتمال ابتلاء به بیماری‌های قلبی را نیز کم می‌کند. هلو کم خونی، خستگی و هم چنین کلسترول بالا را کاهش می‌دهد. این میوه از منابع ویتامین C نیز محسوب می‌شود و به همین دلیل توصیه می‌شود افرادی که به بیماری‌های لثه مبتلا هستند، آن را در برنامه غذایی روزانه شأن بگنجانند. جالب است بدانید با خوردن یک هلوی متوسط ۳۴ میلی گرم از نیاز روزانه به این ویتامین تأمین می‌شود.

انبه

خوردن یک انبه کامل که حدود ۶۵۰ گرم وزن دارد، می‌تواند ۳۳ درصد از نیاز روزانه به پتاسیم را تأمین کند، به همین دلیل خوردن این میوه به فشارخونی‌ها توصیه می‌شود. در ضمن، انبه از منابع بتاکاروتن است که یکی از آنتی اکسیدان های قوی است و از بروز کم خونی و فقر آهن پیشگیری می‌کند. بررسی‌ها نشان داده خوردن این میوه به دلیل داشتن بتاکاروتن فراوان و به خصوص ترکیبی به نام کریپتوگزانتین، ریسک ابتلاء به سرطان رحم را هم پایین می‌آورد.

انجیر

انجیر از میوه‌های کلسیم دار است. به طوری که با خوردن ۳ عدد از آن، ۲۱ درصد از نیاز بدن به این ماده معدنی تأمین می‌شود. انجیر فیبر فراوانی نیز دارد به این دلیل کسانی که از یبوست رنج می‌برند، بهتر است آن را در برنامه غذایی شأن بگنجانند.

آهن نیز از دیگر موادی است که با خوردن انجیر به بدن می‌رسد از این رو، انجیر گزینه‌ای مناسب برای کسانی است که خطر کمبود کلسیم و آهن در آنها بالاست مانند گیاهخواران و سالمندانی که در معرض پوکی استخوان هستند.

آناناس

به دلیل وجود درصد بالایی از آنتی اکسیدان‌ها، می‌تواند عامل دفاعی خوبی برای مبارزه با بعضی از بیماری‌ها باشد.

آناناس میوه‌ای اشتها برانگیز بوده و برای افرادی که با هضم غذا مشکل دارند، بسیار مناسب است. این میوه اسید معده و نفخ را کاهش می‌دهد.

حتماً دیده‌اید که هنگامی که به عیادت بیمار به ویژه افرادی که به تازگی جراحی کرده‌اند می‌روند، آناناس می‌برند. در خصوص دلیل این امر گفته می‌شود بروملین موجود در آناناس، باعث التیام زخم‌ها می‌شود زیرا جریان خون را بیشتر کرده و سبب می‌شود مواد مغذی سریع‌تر به زخم‌ها برسد. البته لازم به ذکر است که بروملین در فرایند کنسروسازی و پخت از بین می‌رود از این رو آناناس تازه نسبت به کمپوت آناناس، خواص بیشتری دارد. بر اساس طب چینی، آناناس خاصیت خنک‌کنندگی دارد و برای درمان آفتاب‌سوختگی بسیار مفید است.

خربزه

خربزه یکی از بهترین میوه‌های تابستانی به شمار می‌رود. طبیعت خربزه از نظر سردی و گرمی معتدل و تر (رطوبتی) است که هرچه شیرین‌تر باشد «گرمی و تری» خربزه بیشتر است. خربزه برای تقویت اشتها مفید است و دارای ویتامین‌های A و B و C بوده و دارای کلسیم، پتاسیم، فسفر و ضد سرطان و ضد انعقاد خون و سکته است.

این میوه در درمان سل، سوختگی‌های روی پوست، عطش، کم خونی، بی اشتهایی، نرم کردن سینه، نقرس، سنگ کلیه، کمبود شیر مادران، خشکی پوست، نفخ و غیره مفید است. همچنین خربزه چون دارای قند است اثر مفیدی در اشخاصی که مبتلا به سل ریوی و یا کم خونی‌های مختلف هستند برجای می‌گذارد. ویتامین A موجود در آن سلول‌های بدن را ترمیم کرده و یکی از عوامل تجدید جوانی می‌شود. خربزه و طالبی سرشار از آب بوده و برای رفع عطش و تقویت اشتها مفید و مؤثر هستند.

شلیل

از میوه‌های محبوب تابستانی است که در بسیاری از ویژگی‌ها مشابه با خواص هلو و خواص آلو بوده، هم خانواده با آنها می‌باشد و در بعضی مناطق به آن هلوی بدون کرک نیز گفته می‌شود. از نظر میزان مواد و عناصر مغذی نیز بسیار به هلو مشابهت داشته، ولی شلیل حاوی مواد معدنی و ویتامین‌های بیشتری نسبت به هلو می‌باشد. عناصری مثل آهن، فسفر، پتاسیم و غیره به مقدار فراوان در این میوه یافت شده و ویتامین آ و ث موجود در آن نسبت به هلو دو برابر می‌باشد. از خواص شلیل وجود آنتی اکسیدان های سالم و در نتیجه خاصیت ضد سرطان و تقویت سیتم ایمنی بدن می‌باشد. این میوه به دلیل داشتن میزان فیبر گیاهی بالا برای کاهش وزن در افراد چاق بسیار مفید بوده، در پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری‌های مزمن نظیر دیابت، سرطان و بیماری‌های قلبی عروقی مؤثر است. برگ، ساقه و میوه شلیل خاصیت دارویی داشته و در طب سنتی برای درمان از آن استفاده می‌شود.

هندوانه

این میوه آبدار که در تابستان بسیار لذت بخش است، سرشار از مواد مغذی می‌باشد. هندوانه غنی از پتاسیم و ویتامین‌های A،C و B است. اما آنچه که باعث رنگ قرمز هندوانه شده است، وجود لیکوپن یک آنتی اکسیدان است. مطالعات و تحقیقات متعددی از مزایای مفید لیکوپن حکایت کرده اند. این ماده یک آنتی اکسیدان شناخته شده است که باعث کاهش خطر سکته مغزی و همچنین کاهش فشار خون می‌شود. اگر چه ممکن است هندوانه فیبر بسیار زیادی نداشته باشد، اما کالری و چربی کمی دارد و حاوی مقدار زیادی آب است.

۱۰ میوه ای که باید در تابستان بخورید

 

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعد